Ekspertyzy budowlane

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

Zaufaj naszemu zespołowi specjalistów. Przeprowadzimy kompleksowe badania na obecność grzybów, pleśni i innych mikroorganizmów. Sprawdzimy poziom zawilgocenia. Wskażemy przyczyny występującej korozji. Powiemy Ci, jak możesz pozbyć się zagrożeń i uchronić swój budynek na długie lata. Zadbamy o przestrzeń pozbawioną szkodliwych czynników.

Potraktujemy Cię indywidualnie, dopasowując stopień zaawansowania działań do rzeczywistych potrzeb. Dzięki temu zapłacisz tylko za naprawdę potrzebne działania.

Fundament to podstawa każdego budynku. Z tego powodu należy o niego zadbać szczególnie w budynkach podpiwniczonych. Dlatego nie zapominaj o prawidłowej izolacji poziomej i pionowej fundamentów i ścian podpiwniczenia w trakcie budowy. Brak izolacji lub niewłaściwe jej wykonanie powoduje destrukcję ścian a w następstwie konieczność wykonania robót które wiążą się niepotrzebnie z dodatkowymi kosztami.

Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami. Sprawdzimy stan izolacji w istniejącym budynku i przygotujemy odpowiedni plan naprawy. Dobierzemy najlepsze materiały, między innymi, zaprawy mineralne, masy polimerowe i masy bitumiczne. W ten sposób zabezpieczymy fundamenty przed zgubnym wpływem wody, wilgoci i zimna. Ochronimy budynek przed korozją, łuszczeniem farby, powstawaniem pleśni i glonów oraz pozostałymi zagrożeniami.

Balkony i tarasy to miły dodatek do każdego domu. Jednak w wyniku ignorancji i błędów podczas budowy te obiekty mogą ulec znacznemu uszkodzeniu już podczas pierwszej zimy. Zalewanie mieszkania, korozja konstrukcji, utrata ciepła, pojawienie się grzybów i pleśni – te zagrożenia są efektem źle wykonanych prac izolacyjnych.

Zadbamy o odpowiednią izolację Twojego balkonu lub tarasu. Zabezpieczymy przed szkodliwym działaniem wody i zimna. Zastosujemy specjalne izolacje dopasowane do warunków budynku i sprawimy, by były wytrzymałe i trwałe.

Jeżeli szkody już nastąpiły, zajmiemy się remontem tarasu, dzięki czemu przywrócimy mu rewelacyjny wygląd oraz sprawimy, iż będzie Ci służył przez długie lata.

Dylatacja to szczelina celowo utworzona ( przerwa dylatacyjna) w konstrukcji budynku. Wydzielone elementy lub ich fragmenty przenoszą obciążenia, odkształcenia i przesunięcia.

Do prac stosujemy specjalne sznury dylatacyjne, dobierając ich odpowiednią szerokość. Następnie uzupełniamy szczeliny specjalistycznymi masami kauczukowymi, silikonowymi bądź polimerowo-hybrydowymi lub z poliuretanowych żywic syntetycznych. Dopasowujemy działania do specyfiki technologiczno-materiałowej. Dbamy o to, by dylatacje pozostały wodoszczelne i odporne na szkodliwe warunki.

Nieodpowiednia budowa lub remont budynku mogą przyczynić się do powstawania rys i pęknięć murów. Również nadmierne obciążenie, ruchy podłoża i zmiany temperatury mogą spowodować rysy i pęknięcia, które osłabiają konstrukcję budynku. Znacznie osłabia to wytrzymałość konstrukcji całego budynku i może prowadzić do jeszcze poważniejszych uszkodzeń w przyszłości.

Niebagatelną rolę odgrywa więc odpowiednie uszczelnienie murów, które zabezpieczy ściany przed niepożądanym działaniem czynników atmosferycznych i innych zagrożeń. Również należy zadbać  o profesjonalną naprawę już zaistniałych pęknięć, żeby się nie powiększały i nie osłabiały dalej całego budynku.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy naprawianiu rys i pęknięć, skorzystaj z naszej pomocy. Dostosujemy odpowiednią technologię, która pozwoli uzyskać zamierzony efekt. Szybko i fachowo naprawiamy istniejące pęknięcia i rysy. Czyścimy szczeliny, a następnie wypełniamy je specjalistycznymi produktami służącymi zatrzymaniu wody oraz trwałemu uszczelnieniu całości.

Nierzadko destrukcja murów jest spowodowana wysokim stopniem zasolenia. Wilgoć i sole to najczęstsze źródła zagrożeń. Ułatwiają rozwój różnorodnych wykwitów solnych, grzybów i pleśni, a także prowadzą do erozji. Zarówno części nadziemne, jak i podziemne budynku są narażone na szkodliwe sole pojawiające się w śniegu, deszczu i wodzie gruntowej.

Mając dostęp do wielu technik laboratoryjnych, badamy stopień zasolenia murów. Sprawdzamy, czy istnieje bezpośrednie zagrożenie dla budynku i jakiego typu to zagrożenie. Dzięki temu wykrywamy przyczyny powstałej wilgoci oraz znajdujemy najlepszy sposób rozwiązania problemu.

Jeżeli obawiasz się o stan swojego budynku, skontaktuj się z nami. Zbadamy pomieszczenia na obecność soli i zaprojektujemy optymalne metody osuszania zawilgotnienia. Zadbamy, by mury pozostały mocne i wytrzymały wiele lat.

Grzyby występują powszechnie w każdym miejscu, z którym codziennie masz kontakt. Natykasz się na nie i w domu, i w pracy. Wiele rodzajów grzybów może wywoływać alergię lub inną chorobę. Dlatego warto sprawdzić, jakie grzyby znajdują się tam, gdzie najczęściej przebywasz. Pozwoli Ci to skutecznie się przed nimi zabezpieczyć.

Badania makroskopowe polegają na oglądaniu próbek bez użycia mikroskopu lub przy minimalnym powiększeniu. Zgłoś się do nas, a wprawnym okiem wychwycimy miejsca występowania szkodliwych grzybów. Sprawdzimy wszystkie podejrzane przebarwienia, naloty i zmiany struktury w Twoim budynku. Dzięki temu będziemy wiedzieć, skąd pobrać próbki do dalszych badań laboratoryjnych. Dodatkowo zwrócimy uwagę na punkty, w których konstrukcja budynków jest szczególnie zagrożona. Pozwoli to szybko przeciwdziałać dalszych zniszczeniom.

Szkodliwe grzyby bardzo łatwo rozwijają się w każdych warunkach, więc można się na nie natknąć niemal na każdym kroku. Jeżeli dbasz o swoje zdrowie i nie chcesz narażać się na działanie grzybów i pleśni, pomyśl o sprawdzeniu, czy otaczające Cię środowisko jest szkodliwe.

Dzięki profesjonalnemu laboratorium badamy pod mikroskopem pobrane wcześniej próbki grzybów i innych drobnoustrojów.  Stosujemy inkubację, po której izolujemy grzyby i wysiewamy w specjalnych warunkach. Po następnej inkubacji łatwo identyfikujemy gatunki grzybów. W ten sposób możemy wyróżnić wszystkie gatunki szkodliwe.

Nasze szczegółowe badania pozwolą Ci pozbyć się z otoczenia mikroorganizmów, które mają działanie toksyczne lub alergiczne. Będziesz wiedzieć, gdzie znajdują się szkodliwe zarodniki i jak je usunąć. Ochronisz swoje zdrowie, a dodatkowo wpłyniesz pozytywnie na stan budynku.

Podwyższona wilgotność ma bardzo szkodliwy wpływ na stan budynków. Zmniejsza trwałość murów, degradując ściany budynku. Poza tym sprzyja rozwojowi wielu gatunków grzybów domowych i pleśniowych.  Rozwijające się zarodniki łatwo dostają się drogą oddechową do organizmu, powodując zmęczenie i bóle, a także wywołując różne choroby i alergie.

By uniknąć tego u siebie, sprawdź poziom zawilgocenia ścian, by upewnić się, że jest utrzymany optymalny poziom. Skrupulatnie przeprowadzimy pomiary i nasz zespół mykologów zanalizuje stan obecny. Przygotujemy szczegółową ekspertyzę z wyróżnionymi przyczynami nieprawidłowości, a także ze wskazówkami postępowania w przyszłości.

Zagrzybione powietrze stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. Zarodniki grzybów bardzo łatwo dostają się do organizmu drogą oddechową i są szkodliwe dla zdrowia.

By móc ocenić stopień skażenia powietrza przez grzyby pleśniowe, zajmujemy się badaniami mikrobiologicznymi powietrza. Przede wszystkim warto zbadać pomieszczenia zawilgocone, w których przebywają ludzie, gdyż wilgoć może nieść ze sobą przykre dla zdrowia skutki.

Do badań podchodzimy kompleksowo. Pobieramy próbki ze strategicznych miejsc, a następnie wykonujemy analizy ilościowe i jakościowe pobranych grzybów pleśniowych. Sprawdzamy, czy zagrzybienie rozpoczęło się w środku budynku, czy pochodzi z zewnątrz. Kontrolujemy poziom zanieczyszczenia mikologicznego powietrza. Próby pobieramy za pomocą specjalistycznego sprzętu, między innymi próbnika powietrza. Pozwala nam to na zachowanie odpowiedniego stanu badanej pleśni i grzybów.

Badania mikrobiologiczne wykonujemy w profesjonalnym laboratorium, bazując na bogatej wiedzy na temat cech morfologicznych i fizjologicznych pozyskanych mikroorganizmów. By poprawnie zidentyfikować grzyby pleśniowe, odpowiednio je izolujemy i poddajemy inkubacji. Bazując na badaniach i ekspertyzie specjalistycznej, formułujemy wnioski i przygotowujemy zalecenia. Pozwoli to naprawić mikroklimat każdego pomieszczenia.

Mikroskop podręczny jest cennym narzędziem przy ekspertyzie mykologicznej. Stosowany przez nas sprzęt pozwala na wnikliwą obserwację każdej powierzchni. Co więcej, daje możliwość rejestracji statycznych obrazów i plików video. Dzięki nim możemy przygotować bogatą dokumentację techniczną.

Korozja biologiczna to proces niszczenia materiału pod wpływem żywych organizmów. Organizmy tlenowe i beztlenowe są dużym zagrożeniem dla budynków i materiałów budowlanych. Najczęściej szkodliwie oddziałują grzyby domowe i pleśniowe, bakterie oraz owady.

Mikroorganizmy bardzo łatwo rozwijają się w drewnie i murze ceglanym, gdy środowisko jest za bardzo zawilgocone. Zarodniki grzybów bez problemu przemieszczają się drogą powietrzną, przedostając się w kolejne miejsca. Strzępki grzybów pleśniowych skutecznie rozkładają drewno, kleje, tapety, cegły, zaprawę, kamień, tynk i szkło. Z kolei larwy owadów drążą tunele w materiałach budowlanych, niszcząc je od środka.

Jeśli chcesz uchronić budynek przed korozją biologiczną, daj nam znać. Dogłębnie zbadamy przyczyny korozji, wskazując na rodzaj działającego szkodnika. Ocenimy stopień zaistniałego zagrożenia. Wydamy też zalecenia, na podstawie których uchronisz obiekt przed niszczeniem w przyszłości.

Mury budynku wydają się mocne i solidne, ale je też spotyka zniszczenie w postaci korozji chemicznej. Szkodliwe zmiany mogą pojawić się na zewnątrz, ale także wewnątrz konstrukcji, jeżeli zastosowano nieodpowiednie składniki lub złe proporcje związków chemicznych. Skład i struktura chemiczna użytych do budowy materiałów często powodują niekorzystne zmiany w murach.

Tempo procesów korozyjnych wynika z wielu czynników. Dużą rolę odgrywa wpływ temperatury i oddziaływań środowiskowych. Dwutlenek węgla, wchodząc w reakcje z określonymi związkami, stopniowo niszczy powierzchnię murów. Również inne substancje, między innymi siarczany, obniżają jakość konstrukcji murowanej. Nawet woda, jeśli jest zbyt miękka, może niszczyć mury, gdyż łatwo rozpuszcza sole wapnia.

Wykrywamy przyczyny niszczenia konstrukcji murowanych, badając substancje, które najsilniej oddziałują na obiekt. Jeżeli chcesz sprawdzić, jaki jest obecny stopień korozji i jak zaradzić dalszemu postępowaniu zagrożenia, chętnie udzielimy pomocy.

Drewno to materiał szczególnie podatny na korozję, czyli niszczenie. Stanowi cel ataku wielu rodzajów grzybów domowych i owadów. Również powolne starzenie się konstrukcji drewnianych zwiększa ryzyko wystąpienia korozji.

Trwałość drewna znacznie obniża się, jeżeli materiał jest zawilgocony. Przy określonej temperaturze z łatwością rozwijają się w nim grzyby pleśniowe, zakwaszając środowisko. Natomiast grzyby destrukcyjne rozkładają ligninę i celulozę, tym samym osłabiając strukturę drewna. Z kolei owady łatwo drążą tunele i pozostawiają swoje larwy w konstrukcjach drewnianych, również powodując znaczne osłabienie materiału.

W swojej ofercie mamy badania przyczyn korozji drewna, a także ocenę stanu obecnego. Pozwoli Ci to wyeliminować szkodniki i zabezpieczyć drewniane konstrukcje, by były trwalsze i mocniejsze.

Korozja, czyli niszczenie wszelkiego rodzajów materiałów, stanowi bardzo duże zagrożenie dla trwałości i bezpieczeństwa budynku. W przypadku korozji biologicznej łatwo rozwijają się zarodniki grzybów domowych i pleśniowych, które negatywnie wpływają na zdrowie ludzkie. Nie tylko obniżają samopoczucie, ale również prowadzą do wielu schorzeń.

Spostrzeżenie korozji to dopiero początek drogi. Trzeba sprawdzić, czy wciąż jest aktywna i czy postępuje. Opierając się na naszej bogatej wiedzy i doświadczeniu, z łatwością określimy stan korozji i zalecimy odpowiednie działania.

Każda konstrukcja budowlana jest narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Poszczególne elementy mogą łatwo ulec korozji biologicznej lub chemicznej. Wysoki poziom zawilgocenia, wadliwy sposób budowy, nieodpowiednia temperatura nieodpowiednia temperatura oraz brak właściwej wentylacji ułatwiają rozwój grzybów i pleśni. Mikroorganizmy  stopniowo degradują konstrukcję, zmniejszając jej trwałość. Możesz spotkać się z takim zagrożeniem również w swoim budynku.

Badamy to, w jakim stopniu korozja wpływa na całą konstrukcję budynku. Analizujemy również poziom zagrzybienia i wynikające z tego zagrożenie. Dzięki naszym ekspertyzom możesz podjąć odpowiednie kroki, by zapobiec dalszym stratom.

Badanie termowizyjne polega na rejestracji energii cieplnej za pomocą promieniowania podczerwonego. Pozwala na szybką ocenę stanu izolacji termicznej. Wychwytuje nieszczelności budynku. Wskazuje na ukryte wady instalacyjne.

Jeśli chcesz wiedzieć, w których miejscach instalacja jest nieszczelna albo rozpoczynasz prace termomodernizacyjne, badanie termowizyjne to świetny pomysł. Dowiesz się też, czy nie ma wycieków systemu grzewczego oraz czy ogrzewanie podłogowe działa właściwie.

W swoich badaniach wykorzystujemy specjalne kamery termowizyjne, by jak najlepiej obejrzeć stan budynku. Dzięki temu znakomicie wychwytujemy nieprawidłowości, więc możemy szybko na nie zareagować.

Badanie endoskopowe odbywa się za pomocą specjalnego wziernika. Dzięki światłowodom można oświetlić badany obszar, by widzieć wszystko wyraźnie. Przymocowane narzędzia umożliwiają pobranie próbki do badań. Jeśli chcesz mieć pewność, że sprawdzone zostały wszystkie zakamarki budowli, zastanów się nad skorzystaniem z takiego badania.

Dzięki endoskopowi możemy dotrzeć w każde małe i trudno dostępne miejsce, by ocenić stan obecny i pobrać materiał do analizy. Urządzenie jest bezpieczne dla budynków i ułatwia szczegółowe zbadanie niemal wszystkich elementów konstrukcji.

Wadliwa wentylacja to duży problem dla kondycji budynku. Może przyspieszyć rozwijanie się szkodliwych grzybów i pleśni. Zbyt szczelne pomieszczenia stwarzają idealne warunki grzybotwórcze. Zarodniki grzybów nie tylko niszczą elementy konstrukcyjne budynku, ale wpływają też negatywnie na zdrowie ludzkie.

Przeprowadzenie badania wentylacji pozwoli Ci uchronić się przed dalszymi zniszczeniami oraz da możliwość skutecznej walki z istniejącymi mikroorganizmami. Fachowo badamy przepływ powietrza oraz wydajność wentylacji. Sprawdzamy drożność przewodów wentylacyjnych, dymowych i spalinowych. Z nami możesz mieć pewność, że wentylacja będzie funkcjonowała na najwyższym poziomie.

Podwyższona wilgotność murów to krok w stronę poważnych zniszczeń konstrukcyjnych. To również ogromna okazja dla grzybów i pleśni, które szybko rozwijają się w takich warunkach. Obecne w powietrzu zarodniki grzybów łatwo dostają się drogą oddechową do organizmu człowieka i są przyczyną wielu chorób.

Jeżeli Twój budynek jest narażony na szkodliwe działanie wilgoci, nie należy czekać. Nasi eksperci sprawdzą stan obiektu i wydadzą profesjonalną ekspertyzę. Na jej podstawie będziesz wiedzieć, co spowodowało niekorzystną sytuację oraz jak z tym walczyć. Dowiesz się, w jako sposób osuszyć pomieszczenia, by pozbyć się wilgoci na zawsze i zmienić mikroklimat na korzystny dla zdrowia.

Jeżeli w Twoim budynku jest zbyt duży poziom wilgoci, należy szybko podjąć odpowiednie środki, zanim sytuacja się pogorszy. Duże zawilgocenie pozwala grzybom i pleśni na nieskrępowany rozwój, który niszczy konstrukcję budowlaną, a także wpływa negatywnie na zdrowie ludzkie.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, co należy zrobić, by usunąć przyczyny zawilgocenia. Zidentyfikujemy problemy i przygotujemy szczegółowy plan działania. Dowiesz się, jakie prace wykonać, żeby wilgoć zniknęła na dobre.

Planujesz zrobić remont? Pomożemy Ci dobrać odpowiednie materiały, dopasowując je do specyfiki budynku. Będą współgrać z tymi materiałami, z których zbudowano obiekt. Poza tym wskażemy Ci szczegółowe rozwiązania systemowe znacznie ułatwiające przebieg remontu.

Zacznij pisać i wciśnij Enter aby wyszukać